Wtorek 07 maja 2024

Powiat Bełchatowski popiera auta na prąd

Starosta bełchatowski -  Szczepan Chrzęst podpisał w Piotrkowie Trybunalskim list intencyjny, którego celem jest propagowanie idei rozwoju elektrycznych rozwiązań transportowych w regionie łódzkim. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Starosta bełchatowski - Szczepan Chrzęst podpisał w Piotrkowie Trybunalskim list intencyjny, którego celem jest propagowanie idei rozwoju elektrycznych rozwiązań transportowych w regionie łódzkim. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Celem inicjatywy jest stopniowe stworzenie na terenie województwa łódzkiego systemu specjalnych dystrybutorów do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych.

- Powiat bełchatowski angażuje się w wiele innowacyjnych i przede wszystkim ekologicznych działań – mówi Szczepan Chrzęst. - Inwestujemy w odnawialne źródła energii, stosujemy nowoczesne rozwiązania chroniące środowisko. 20 lat temu pomysły wykorzystywania energii ze słońca były melodią przyszłości, dziś nikogo to już nie dziwi. Podobnie zapewne będzie z hybrydowymi samochodami.

Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy