Piątek 10 maja 2024

Powiatowa Akademia Młodego Sportowca. Karnet - 90 zł.

We wrześniu rusza Powiatowa Akademia Małego Sportowca – nowatorski na terenie powiatu bełchatowskiego projekt zabaw ruchowych i ogólnorozwojowych dla najmłodszych. Zajęcia odbywać się będą w obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

- Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z potrzeby kształtowania u swoich dzieci nawyku ruchu i aktywności fizycznej, szczególnie w obecnych czasach, gdy najmłodsi wiele czasu spędzają przed komputerami i telewizorami, borykają się z otyłością czy wadami postawy – wyjaśnia Anita Muszyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - Dlatego wychodzimy z ofertą zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci 4 -7 letnich, aby wykształcić w nich nawyki aktywności fizycznej i zainteresować sportem. Program zajęć będzie obejmował zabawy ruchowe nawiązujące do różnych dyscyplin sportowych, takich jak: lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna, tenis ziemny, pływanie oraz sporty zimowe (curling i jazda na łyżwach), a także zajęcia ogólnorozwojowe.

Cele, jakie stawia przed sobą Akademia Młodego Sportowca:

- kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej, cech motorycznych i koordynacji ruchowej,

- kształtowanie poprawnej postawy ciała,

- rozwijanie spostrzegawczości i orientacji w przestrzeni,

- propagowanie zdrowego stylu życia,

- rozwijanie różnorodnych form rekreacji ruchowej,

- organizowanie dzieciom czasu wolnego,

- panowanie nad własnymi emocjami i słabościami,

- poznawanie zasad fair play.

Zajęcia w Akademii mogą być traktowane, jako wstępny etap edukacji dzieci pod względem kierunków uprawiania sportu w przyszłości.

PCS proponuje zajęcia w swoich obiektach pięć razy w tygodniu po 1 godzinie w dwóch grupach wiekowych (4 - 5 lat, 6 -7 lat ), według harmonogramu:

1. zajęcia na basenie – 1 raz w tygodniu,

2. zajęcia na hali sportowej i sali gimnastycznej – 4 razy w tygodniu,

3. turnieje o charakterze sportowo-zabawowym, integrujące uczestników Akademii – 1 raz w miesiącu.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Planowana jest współpraca w tym zakresie z Klubami sportowymi, m.in. SKRA Bełchatów, GKS Bełchatów i BKL.
Dzieci zapisane do Akademii otrzymają karnety imienne uprawniające do uczestnictwa w zajęciach. Cena karnetu - 90 złotych.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy