Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Powiatowa mobilizacja logopedów dla dzieci i rodziców

W kilkunastu miejscach w powiecie rozpocznie się w poniedziałek 14 listopada Powiatowy Tydzień Logopedy. Będą to konsultacje, różne badania (np. słuchu), zajęcia i warsztaty, zarówno dla dzieci 3-6 letnich, jak i rodziców.
34
Powiatowy Tydzień Logopedy rozpoczyna się w poniedziałek 14 listopada. Warsztaty, zajęcia, spotkania ze specjalistami oferować będzie kilkanaście placówek na terenie powiatu, m.in. szkoły, przedszkola i bełchatowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Spotkania z logopedami odbędą się także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Belchatowie, Publicznych Przedszkolach Samorządowych w Łękińsku i Kleszczowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Przedszkolu Samorządowym w Szczercowie, Szkole Podstawowej w Dobiecinie, Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach (filie w Kurnosie, Łękawie, Niedyszynie), Przedszkolu samorządowym nr 8 w Bełchatowie, Szkole Podstawowej w Chabielicach, Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Bełchatowie i Szkole Podstawowej w Osinach. Na początku grudnia placówki przedstawią z przebiegu  przedsięwzięcia  na swoim terenie specjalne raporty.

Powiatowy Tydzień Logopedy, czyli PTL, to coroczne działanie inicjowane przez Powiatowe Koło Logopedów działające jako Grupa Wsparcia przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie. Proponowany projekt ma na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju pomocy logopedycznej. Adresatami i docelowymi odbiorcami PTL są wszystkie dzieci i uczniowie (także ich rodzice) potrzebujący profesjonalnego wsparcia logopedycznego z terenu powiatu bełchatowskiego.

Zespół ds. Promocji