Czwartek 02 maja 2024

Powiatowa Rada Rynku Pracy o naborach wniosków i nowych miejscach pracy

Powiatowa Rada Rynku Pracy w Bełchatowie, której przewodniczy Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, zapoznała się podczas dzisiejszego posiedzenia m.in. ze sprawozdaniem z wykorzystania środków Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz PFRON przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych z terenu powiatu bełchatowskiego w minionym roku oraz z informacją o naborach wniosków prowadzonych w tym roku.
IMG_0820
2023 r., jak się okazuje, był najbardziej efektywnym w ostatnich latach pod względem wykorzystania środków na aktywizację osób bezrobotnych. Ze sprawozdania PUP w Bełchatowie wynika, że wykorzystanie środków FP wyniosło niemal stu procent i wyniosło ponad 3 mln 569 tys. zł, a liczba bezrobotnych objętych różnymi formami aktywizacji sięgnęła 348 osób.  Z EFS+ bełchatowski pośredniak otrzymał prawie 7 mln 353 tys. zł i w całości wykorzystał też środki na aktywizację 483 osób. Również środki przeznaczone na aktywizację bezrobotnych osób niepełnosprawnych wydatkowane zostały niemal w całości.

W tym roku nabory wniosków w PUP w Bełchatowie ruszyły wcześnie, bo wraz z początkiem lutego. Póki co, największym zainteresowaniem cieszą się staże – do tej pory wpłynęły 72 wnioski, dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – 58 wniosków oraz refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy – 26 wniosków.

Dobrą wiadomość przekazała ponadto Dyrektor PUP w Bełchatowie Maria Ziębaczewska – firma Wielton na przełomie maja i czerwca planuje uruchomić swój oddział w bełchatowskiej strefie przemysłowej, w związku z czym już po świętach wielkanocnych ruszy rekrutacja, a potrzebnych będzie kilkudziesięciu pracowników różnych profesji.

Na zakończenie posiedzenia członkowie PRRP w Bełchatowie obejrzeli film Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dokumentujący działalność służb zatrudnienia na przestrzeni 105 lat – począwszy od ich powołania w 1919 roku po czasy obecne.