Piątek 26 kwietnia 2024

Przekazaliśmy nowe autobusy dla PKS w Bełchatowie

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla pasażerów korzystających z usług PKS Bełchatów – do bazy spółki należącej do Powiatu Bełchatowskiego dostarczono sześć fabrycznie nowych i niskoemisyjnych autobusów z napędem 6d, które niebawem wyjadą w trasy przewozów pracowniczych, będą obsługiwać wycieczki oraz stałe trasy z Bełchatowa do Piotrkowa, Zelowa i Radomska. W środę, 15 marca nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów podczas briefingu prasowego z udziałem Zarządu Powiatu, Przewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie i władz spółki PKS.
IMG_9849 (Copy)
- To jest wyjątkowa chwila w historii bełchatowskiego PKS-u, ponieważ nigdy wcześniej tak wiele nowych autobusów nie było zakupionych i dostarczonych do Przedsiębiorstwa. Co ważne, wszystkie te pojazdy są ekologiczne, a dwa są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych - mówiła podczas briefingu Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Umowę z firmą Bus-Center Tomasz Gad na zakup 12 niskoemisyjnych, fabrycznie nowych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie, na początku listopada ubiegłego roku podpisali w imieniu Zarządu Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Wartość inwestycji realizowanej w ramach zadania "Zakup taboru z napędem niskoemisyjnym Euro 6d" to ponad 5 mln 890 tys. zł. Na ten cel Powiat Bełchatowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 250 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład dla Programu Inwestycji Strategicznych.

W środę nastąpiło przekazanie sześciu autobusów – 5 marki IVECO i jeden MB Sprinter (trzy przeznaczone dla 28 pasażerów, kierowcy i pilota, 2 do przewozu 22 osób i jeden z 20 miejscami siedzącymi), co będzie stanowiło realizację pierwszego etapu zadania. Kolejne sześć autobusów ma być dostarczone do PKS Bełchatów w listopadzie tego roku.

- Jestem niezmiernie wdzięczny za przygotowanie wniosku i pozyskanie tak dużego dofinansowania. Kupiony tabor będzie wykorzystany w naszej działalności turystycznej, jak również w komunikacji publicznej i działalności przewozowej. Poprawi to nie tylko komfort podróżowania, ale i wizerunek firmy – podkreślił Sebastian Brózda, prezes PKS w Bełchatowie.

Aleksandra Tyczyńska
Zespół ds. Promocji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie