Niedziela 28 kwietnia 2024

Przygotowania do wielkiego finału

13 stycznia 2013 roku odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie mieści się siedziba sztabu, który pod kierownictwem Grzegorza Gryczki, wicedyrektora szkoły, będzie koordynował akcję na naszym terenie. Sztab – jeden z blisko 1500 na terenie kraju – będzie czuwać nad rozdaniem ankiet, identyfikatorów, puszek, serduszek. Do sztabu zgłaszają się liczni wolontariusze, którzy w dniu finału będą zbierać datki na  wsparcie leczenia noworodków i niemowląt oraz na zakup sprzętu dla oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – wychowawczych.

- Pracy przy organizacji tego przedsięwzięcia będzie bardzo dużo, dlatego zapraszam wszystkich serdecznie – mówi Grzegorz Gryczka. - Lista wolontariuszy, którzy wyruszą z puszkami w teren,  jest już bliska zamknięcia. Liczę na zaangażowanie przedsiębiorców, instytucji, społeczników, ludzi znanych w mieście i powiecie, którzy zechcą nas wesprzeć nie tylko materialnie, ale także swoją charyzmą i czasem.

Szef sztabu zapewnia, że każda pomoc i aktywność jest bardzo cenna i zostanie dostrzeżona. Z bełchatowskim sztabem WOŚP można kontaktować się telefonicznie (608 322 694) i przez pocztę elektroniczną: gryczka2lo@wp.pl.

Podczas XX finału Orkiestry w roku 2012 zebrano w powiecie bełchatowskim 101 266,88 zł, a w całej akcji 50.638.801,30 zł.

A.Zawodzińska, Wydział PR