Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 listopada 2023

Punkt paszportowy gotowy. Sprawy można załatwiać od wtorku, 24 stycznia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Otwarcie terenowego punktu paszportowego w Bełchatowie zaplanowano we wtorek, 24 stycznia br. Dzień wcześniej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Łódzkiego i Starosty Bełchatowskiego. - Wyczekiwaliśmy na tę dobrą informację od kilku miesięcy, a szczególnie w ostatnich tygodniach, w których służby wojewódzkie przygotowywały infrastrukturę techniczną – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Wiem, że mieszkańcy także interesowali się terminem uruchomienia punktu, którego otwarcie w Bełchatowie będzie dla wszystkich dużym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.
paszport gl
Z wnioskiem o utworzenie lokalnego punktu paszportowego w Bełchatowie zwróciła się do Wojewody Łódzkiego Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr w ubiegłym roku. Inicjatywę wspierali także parlamentarzyści i radni powiatowi. Po wymianie korespondencji i licznych rozmowach wojewoda przychylił się do prośby władz naszego powiatu. Na siedzibę biura starosta wskazała pomieszczenia w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie obecnie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Zarząd powiatu wyraził zgodę na nieodpłatne udostępnienie tego lokum. Procedura związana z wydawaniem dokumentów paszportowych wymaga specjalistycznego sprzętu, jak np. czytnika linii papilarnych, skanera oraz systemu teleinformatycznego umożliwiającego łączność elektroniczną między centralną ewidencją a ewidencjami paszportowymi poszczególnych punktów. Zakupem sprzętu zajął się Urząd Wojewódzki w Łodzi.

Punkt rusza 24 stycznia, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 z wyjątkiem wtorków: 9.30-16.30.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót