Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Radni powiatu spotkają się na XXVI sesji

Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie w minionym półroczu, prognoza finansowa powiatu na lata 2016-2026, opłaty za usunięcie pojazdów z dróg i parkowanie na parkingu strzeżonym to niektóre sprawy, którymi zajmą się radni Rady Powiatu na sesji 26 października.
10
XXVI sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się w środę, 26 października. Pod dyskusję radnych poddana zostanie m.in. informacja Sanepidu o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie w I półroczu tego roku. Radni uchwalą takze stawki opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich parkowanie na parkingu strzeżonym, co dotyczy osób naruszających przepisy ruchu drogowego i swoim postępowaniem utrudniających ruch lub stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestnikow. Spółka PKS zwróciła się do Rady Powiatu o podwyższenie jej kapitału zakladowego o 500 tys. zł. Kwota ta ma być wykorzystana do odmłodzenia taboru firmy, co uczyni ją bardziej konkurencyjną w przetargach na usługi transportowe i umozliwi rozwój biura turystycznego.

Proponowany porządek obrad XXVI Sesji Rady Powiatu w Bełchatowie (26 października, godz. 13, Sala Herbowa Urzedu Miasta):
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu poprzedniej sesji.
3. Informacja nt. stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego – I półrocze 2016r.
4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Rewizyjnej.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia obowiązujących na terenie powiatu bełchatowskiego w 2016 roku stawek opłat za usunięcie pojazdów z dróg i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdów.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty
od opłaty rocznej z tytułu trwałego zarządu.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie Spółka z o.o.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2016-2026.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2016 rok.
10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XI/80/2015 Rady Powiatu Bełchatowskiego z dnia 30 września 2015r. w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu.
11. Informacja na temat analizy oświadczeń majątkowych składanych Przewodniczącemu Rady Powiatu i Staroście Bełchatowskiemu.
12. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Bełchatowie z realizacji rocznego planu kontroli za III kwartał 2016 roku.
13. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
14. Interpelacje i zapytania radnych.
15. Wnioski i oświadczenia radnych.
16. Inne tematy.
17. Zamknięcie sesji.