Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Poniedziałek 13 maja 2024

Rady na oświatę 2012/2013

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Tematykę organizacji, edukacji, inwestycji, finansów i kadr w szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Bełchatowskiego poruszono na naradzie dyrektorów,  kierowników szkolenia praktycznego z kierownictwem Starostwa Powiatowego, tj. starostą, wicestarostą, naczelnikami wydziałów edukacji, promocji i inwestycji.

Sprawy związane z organizacją, edukacją, inwestycjami, finansami i zmianami kadrowymi kierownictwa w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Powiat Bełchatowski jest organem prowadzącym, poruszono na naradzie dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników szkolenia praktycznego z kierownictwem Starostwa Powiatowego, tj. starostą, wicestarostą, naczelnikami wydziałów edukacji, promocji i inwestycji. Spotkanie odbyło się w pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2012/2013.

Zebrani poznali nowo powołanych dyrektorów kilku placówek: Jolantę Skorupińską – Dyrektora SOSW, Marka Tokarka – Dyrektora ZSP 4, Andrzeja Jędrzejczyka – Dyrektora CKP, Jacentego Pajkerta – Dyrektora MOS oraz wicedyrektorów jednostek organizacyjnych: Jolantę Nitecką-Grzegory i Małgorzatę Stemplewską – SOSW,  Małgorzatę Mielczarek, Dariusza Watę, Ilonę Golik - kierownika szkolenia praktycznego w ZSP 4.

W roku szkolnym 2012/2013 w szkołach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski będzie się kształcić  3549 uczniów, tj. o 304 mniej niż w roku ubiegłym. Liczba oddziałów zmalała ze 165 do 148. W szkołach ponadgimnazjalnych dla młodzieży - o 15, w szkole ponadgimnazjalnej dla młodzieży niepełnosprawnej (III ZSZ w SOS-W Bełchatów) – o 2. 

Zebrani zapoznali się z informacją o realizacji w roku 2012 powiatowych grantów oświatowych przeznaczonych na realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski oraz informacją dotyczącą wniosków dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o przyznanie powiatowych grantów oświatowych w roku 2013. Realizowane są obecnie 23 granty edukacyjne na kwotę 50 000 złotych w 7 jednostkach oświatowych. Sprawozdania z ich realizacji dyrektorzy złożą do 15 listopada, natomiast nowe wnioski do dnia 15 stycznia 2013 roku.

Naczelnik wydziału inwestycji poinformował o zrealizowanych w ostatnim czasie i trwających inwestycjach w infrastrukturze oświatowej. Na naradzie pojawiły się również następujące zagadnienia:


- informacja o subwencji na 2012 r. oraz o planach finansowych jednostek oświatowych. wykonanie budżetu za I półrocze w jednostkach oświatowych,


- analiza potrzeb w zakresie rzeczowym poszczególnych szkół i placówek,


- oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013,


- informacja dotycząca składania wniosków o przyznanie Stypendiów Motywacyjnych Rady Powiatu w Bełchatowie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski,


- informacja dotycząca przyznawania pomocy zdrowotnej dla nauczycieli (rozpatrzono 17 wniosków, przyznano pomoc na kwotę 16 000 zł,  pozostało 50 000 zł; przypomnienie o możliwości składania wniosków przez nauczycieli i nauczycieli emerytów).

Zebranym przypomniano o terminie – do 10 września br. - składania wniosków o Nagrody Starosty dla nauczycieli oraz o terminie składania wniosków o dofinansowanie do doskonalenia zawodowego – do dnia 20 września br. (nauczyciele składają dokumenty do dyrektora, dyrektorzy do starosty), natomiast wniosek zbiorczy do 30 września br.

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych zostali również zobowiązani do analizy egzaminu maturalnego 2012 (cz. I) oraz złożenia sprawozdania dotyczącego przebiegu i analizy wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla absolwentów techników i zasadniczych szkół zawodowych (cz. II) przeprowadzonego w sesji letniej 2012 roku.

Wicestarosta Marek Jasiński złożył zebranym życzenia na nowy rok szkolny, by był on przede wszystkim spokojny, ale także pomyślny, obfitujący w sukcesy wychowanków, dający satysfakcję  z pełnionej misji, jaką jest praca pedagogiczna.

 

 


Agnieszka Zawodzińska, Wydział PR

← powrót