Piątek 26 kwietnia 2024

Rekord frekwencji "Marszu na orientację"

XXI Regionalny "Marsz na orientację" został zorganizowany w rocznicę walk obronnych reduty "Góry Borowskie 2021" . Organizatorem, jak co roku było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "ERSKA", przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bełchatowie, Delfin Anną Pudlak oraz Sekcją Strzelectwa Sportowego "Iglica" Bełchatów. W wydarzeniu uczestniczyła Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
XXI Regionalny "Marsz na orientację" odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Doroty Pędziwiatr.
główne
W tym roku udział wzięło, aż dziewiętnaście  3-osobowych drużyn, gdzie nowością była zmiana trasy (trasa przebiegała przez Augustynów). Na trasie marszu Grocholice-Borowska Góra uczestnicy mieli do zaliczenia 4 konkurencje:
  • pierwszą pomoc przedmedyczną,
  • strzelanie do celu,
  • rzut granatem,
  • quiz historyczny,
Na wszystkich uczestników w Augustynowie oraz Borowskiej Górze czekał słodki i treściwy poczęstunek.

Zespół ds. Promocji
Foto: M.Michel