Wtorek 09 sierpnia 2022

Robot w bełchatowskim szpitalu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie przeprowadzono operacje przy użyciu najnowocześniejszego robota chirurgicznego Versius. Korzyści płynące z tej nowoczesnej technologii i zalety dla pacjentów przedstawiono podczas konferencji prasowej w bełchatowskim szpitalu.
głowne
Dzięki robotowi chirurgicznemu, pacjenci i lekarze uzyskali dostęp do nowoczesnego i innowacyjnego rozwiązania, które umożliwia przeprowadzanie operacji z minimalną ingerencją w ciało człowieka. Taka operacje już została przeprowadzona w bełchatowskiej placówce, dokładnie podczas operacji urologicznej, którą przeprowadził zespół pod kierownictwem dr n. med. Mateusza Jobczyk. - Zabieg przebiegł dobrze. Była to pierwsza robotyczna operacja w Bełchatowie. To historyczny moment dla naszego szpitala, ale przede wszystkim dla pacjentów, którzy od dziś na NFZ mogą być leczeni właśnie tą metodą- zaznaczył w trakcie konferencji dr n. med. Andrzej Kowalski dyrektor bełchatowskiego szpitala.
System Versius umożliwia chirurgowi przeprowadzanie operacji z możliwie jak najmniejszą ingerencją w ciało człowieka. Dla pacjentów oznacza to szereg korzyści zdrowotnych: zmniejszenie krwawienia, redukcję bólu, minimalizację ryzyka infekcji oraz szybszą rehabilitację po zabiegu. W efekcie, pacjenci mogą skrócić swój pobyt w szpitalu i szybciej wrócić do codziennych zajęć.

Poziom usług w bełchatowskim szpitalu sukcesywnie wzrasta. Dzięki zaangażowaniu lekarzy i dyrekcji szpitala nasza placówka szybciej i skuteczniej może ratować mieszkańców naszego powiatu jak i całego województwa, a to napawa radością i optymizmem- podkreślił Jacek Bakalarczyk wicestarosta powiatu.

Planuje się , że do końca tego roku w szpitalu przeprowadzonych zostanie od 50 do 100 operacji z udziałem robota.M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji
← powrót