Poniedziałek 06 grudnia 2021

Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
19 października przypada 37. rocznica porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Kapelan "Solidarności" swoje życie poświęcił służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Uroczystości upamiętniające księdza Jerzego ramach XVII Bełchatowskich Dni Papieskich odbyły się w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.
ggggg
Przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i samorządów złożyli kwiaty pod tablicą pamięci ks. Jerzego Popiełuszki, która znajduje się przy parafii na os. Olsztyńskim. Starostwo Powiatowe reprezentowali wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński członek zarządu. Odbyła się także uroczysta msza święta.

Za swą opozycyjną działalność w czasach PRL-u, ksiądz Jerzy Popiełuszko został brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Legendarny kapelan „Solidarności” podczas mszy, które prowadził odważnie mówił o szacunku i wolności. Słowa które po sobie pozostawił – „zło dobrem zwyciężaj”, do dziś są moralnym drogowskazem dla wielu 6 czerwca 2010 roku Kościół Katolicki uznał męczennika błogosławionym.
 
M.Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji

Foto. A. Michel
← powrót