Piątek 26 kwietnia 2024

Różni, a tacy sami - finał powiatowego konkursu plastycznego i literackiego

Dzisiaj poznaliśmy laureatów IX Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Różni, a tacy sami. Bądź tolerancyjny!” pod patronatem Starosty Bełchatowskiego. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy klas integracyjnych III LO im. A. Mickiewicza w Bełchatowskie z okazji obchodzonego 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji.
Uczestnikami konkursu, który ma celu podniesienie świadomości o funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych oraz propagowanie tolerancji i empatii, byli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Każdy uczeń mógł zgłosić jedną pracę plastyczną lub literacką.

Laureaci konkursu literackiego:
  • I miejsce – Klaudia Ławniczak SP nr 9
  • II miejsce Zuzanna Najgebauer SP nr 9
  • III miejsce Gabriela Zasada SP nr 1
Laureaci konkursu plastycznego:
  • I miejsce – Julia Kowalewska SP nr 9
  • II miejsce – Igor Kuśmierek SP nr 5
  • III miejsce – Aleksandra Rogozińska ZSP w Janowie
Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Dominiki Kurowskiej  z ZSP w Janowie, Jakuba Jabrzyka z SP nr 4 i Stanisława Hulboja z SP nr 5.

Nagrody wręczyły Agnieszka Wasilewska, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie i Ewa Mękarska, dyrektor III LO.