Piątek 26 kwietnia 2024

Rozpoczęliśmy przebudowę drogi powiatowej w Zdzieszulicach Górnych

Na początku tego tygodnia rozpoczęły się roboty związane z przebudową drogi powiatowej w Zdzieszulicach Górnych na prawie kilometrowym odcinku od drogi powiatowej 1931E (Bełchatów, ul. Piotrkowska) do skrzyżowania z drogą wewnętrzną.
329165100_651636860099772_6649610889431522101_n
– Na razie pracujemy nad przyłączami kanalizacyjnymi i konstrukcją pod poszerzenie jezdni, więc utrudnienia w ruchu są niewielkie – na krótkich odcinkach ruch odbywa się wahadłowo – mówi Michał Kryś, kierownik budowy z firmy Domax, wykonawcy inwestycji, na którą z niecierpliwością czekali mieszkańcy.

Zakres prac obejmuje m.in.: budowę ścieżki pieszo – rowerowej, budowę chodników w rejonie przystanków autobusowych, wymianę nawierzchni jezdni, przebudowę zjazdów, przebudowę przepustu pod drogą, konserwację systemu odwadniania drogi, przebudowę kanalizacji sanitarnej, rozbudowę napowietrznej linii energetycznej oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Apelujemy do kerowców o zachowanie ostrożności na odcinku objętym robotami drogowymi.

Koszt inwestycji „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1913E w miejscowości Zdzieszulice Górne od km 0+000 do km 0+815,00” sięga ponad 3,6 mln zł, w tym blisko 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a ponad 1,9 mln zł z Budżetu Powiatu Bełchatowskiego.

Na przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej 1913E w Zdzieszulicach Górnych – od skrzyżowania z drogą wewnętrzną do skrzyżowania z drogą w miejscowości Kielchinów - w tym roku (do końca września) opracowana zostanie dokumentacja projektowo – kosztorysowa. W Budżecie Powiatu zaplanowano na ten cel prawie 344,5 tys. zł. Póki co, jak zapewnia PZD w Bełchatowie, na tym odcinku sukcesywnie przeprowadzane będą remonty cząstkowe.