Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Ruszył remont drogi od wsi Bukowa do granicy powiatu

Rozpoczął się wyczekiwany przez mieszkańców remont drogi powiatowej nr 1916E na prawie 2,3-kilometrowym odcinku od miejscowości Bukowa do granicy powiatu. Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ jest przewężenie, a prace odbywają się „pod ruchem”. Można też skorzystać z objazdu lokalnymi, gminnymi drogami.
IMG_2337
- Zakres robót jest szeroki i obejmuje m.in.: frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową, ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, odtworzenie nawierzchni poboczy oraz odmulenie przydrożnych rowów. Koszt inwestycji to ponad 1 mln 639 tys. zł, z czego aż 98 proc. stanowi dofinansowanie, które Powiat Bełchatowski pozyskał z Polskiego Ładu poinformował Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który dzisiaj wraz z p.o. Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie Łukaszem Pietrasem spotkał się z wykonawcą w terenie, by omówić harmonogram i przebieg robót.
Zadanie dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych:Polski Ład.