Piątek 26 kwietnia 2024

Ryby nie brały, ale piknik i tak udany

Brajan Selerowicz, Nastia Morawska i Jakub Szataniak to najlepsi zawodnicy, którzy wędkowali dziś na zbiorniku „Wawrzkowizna” podczas Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Wędkarskiego. Młodym wędkarzom kibicowały całe rodziny, a także Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. Zorganizowane przez Koło Miejskie nr 1 Polskiego Związku Wędkarskiego przedsięwzięcie zostało wsparte finansowo przez budżet powiatu bełchatowskiego.
glowne
Na dziewiętnastu stanowiskach wędkarskich rywalizowali uczestnicy Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Wędkarskiego, zorganizowanego przez Koło Miejskie nr 1 Polskiego Związku Wędkarskiego – Okręg Piotrków Tryb. nad zbiornikiem wodnym „Wawrzkowizna”. Zawodnikami były dzieci, którym towarzyszyli rodzice lub dziadkowie, albo nawet całe rodziny. Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski kibicowała młodym wędkarzom i obserwowała etap ważenia złowionych ryb. Tych nie było jednak zbyt wiele.

- Zachęcenie dzieci do tego rodzaju aktywności, jakim jest np. wędkowanie to bardzo trudne wyzwanie. Tym bardziej organizatorom należą się słowa uznania – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Idea tego przedsięwzięcia jest taka, by pokazywać najmłodszym, jak można fajnie spędzać czas bez telefonu lub komputera. Niektóre maluchy były zawiedzione, że ich sieci czy wędki były puste, ale i tak wszyscy wrócili do domów z suwenirami i medalami.

- Do tego pomysłu szukamy też wsparcia organizacyjnego, które nie pierwszy raz otrzymaliśmy od Starosty Bełchatowskiego. Dzięki pomocy finansowej możemy zapewnić dzieciom nagrody czy inne atrakcje – mówi Daniel Głuchowski, Prezes Koła. - Na pikniku integrujemy też środowisko wędkarskie. Nasze Koło liczy ponad trzystu członków, kolejni chętni są mile widziani.

W zawodach wędkarskich najwięcej szczęścia mieli Brajan Selerowicz, Nastia Morawska i Jakub Szataniak. Konkurs wiedzy ekologicznej wygrał  Piotr Wróblewski. Zadania były tylko z pozoru łatwe, więc i tym razem pomoc dorosłych – lub nawet Internetu, okazała się niezbędna. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek, a na zakończenie pikniku ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pomoc budżetu powiatu wyniosła 1700 zł. Dzieci otrzymały wartościowe nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego i sportowego oraz medale, a najlepsi zawodnicy puchary.

Agnieszka Zawodzińska
Zespoł ds.Promocji