Czwartek 09 maja 2024

Rysują, malują i zaprzyjaźniają się ze sztuką

Około dwudziestu osób uczestniczy w warsztatach artystycznych pn. „Kreatywne wakacje ze sztuką”, finansowanych przez starostwo. Niektórzy próbują rozpoznać swój talent, inni rozwijać to, co już potrafią w rysunku, malarstwie czy fotografii.

Stowarzyszenie Artdywizjon zorganizowało „Kreatywne wakacje ze sztuką” w ramach przyznanego grantu przez starostwo, wynoszącego 4 tys. zł. Dzięki temu uczestnicy mają zapewnione materiały na zajęcia z rysunku i malarstwa. W projekcie bierze udział prawie 20 osób, głównie w wieku od 26 do 40 lat.  W parku przy bełchatowskim muzeum już odbyły się zajęcia z podstaw kompozycji plastycznej oraz rysunkowego studium martwej natury, łącznie 30 godzin.

- Niektóre osoby są bardzo „rozrysowane”, jest z nami dziewczyna, która myśli o podjęciu studiów w tym kierunku – mówi Przemysław Obarski, pomysłodawca i realizator projektu. - Uczestnicy są bardzo zaangażowani w to, co robią, słuchają rad i wskazówek. Staram się ich przekonać, że systematyczne działania będą przynosić efekty.

Plener interdyscyplinarny jest dla osób chcących rozwijać własne zainteresowania twórcze. Na „Kreatywne wakacje ze sztuką” złoży się  w sumie 70 godzin dydaktycznych oraz 20 godzin związanych z organizacją wystawy poplenerowej, którą planuje się na przełomie sierpnia i września. Najbliższe zajęcia dotyczyć będą malarstwa i fotografii.  21 sierpnia przyjedzie do Bełchatowa dr Adam Nowaczyk, kierownik XIII Pracowni Rysunku, Katedry Rysunku Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wspólnie przeprowadzone zajęcia dydaktyczne w tym dniu zakończą się przeglądem dotychczasowych dokonań uczestników warsztatów.

Agneszka Zawodzińska

Zespół ds. Promocji