Sobota 27 kwietnia 2024

Sala chwilowo bez dachu

Trwa przebudowa sali sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. W drugim tygodniu października  z pomocą dźwigu, który może podnieść aż 90 ton, zdjęty został dach starej sali gimnastycznej. Przebudowa sali będzie kosztować  2.583.026,78 zł. Prace budowlane potrwają najdłużej do 30 czerwca przyszłego roku.

Ogłoszony przez starostwo przetarg, na który wpłynęło osiem zgłoszeń od firm budowlanych, wygrała firma „Marbudex” ze Skierniewic. Kwota, jaką firma otrzyma za wykonanie przebudowy to 2.583.026,78 zł. Prace budowlane potrwają najdłużej do 30 czerwca przyszłego roku.

- Rozbudowa sali jest kontynuacją zeszłorocznego generalnego remontu szkoły, który kosztował ponad trzy miliony złotych – mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski. - Istniejącą salę gimnastyczną chcemy przede wszystkim przedłużyć i zbudować dodatkowe piętro nad istniejącymi szatniami z pomieszczeniami sportowo – gospodarczymi.

Według założeń budynek sali ma zostać podwyższony o około 2 m, przedłużony o 6 m, zmieniony ma zostać sufit, konstrukcja i pokrycie dachowe. Przy okazji zostanie wymieniona instalacja elektryczna, nagłośnieniowa, stolarka okienna i drzwiowa. Powstanie instalacja wentylacyjna, stary parkiet zastąpiony zostanie nowym, pojawią się nowe urządzenia sportowe (kosze do koszykówki, drabinki, tablice), a cała sala zostanie pomalowana. Z kolei w istniejącym zapleczu sali wykonana zostanie przebudowa pomieszczeń, będą gładzie, nowe podłogi, remontowane będą łazienki, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, powstanie też klatka schodowa, która prowadzić będzie do projektowanej drugiej kondygnacji. W górnej kondygnacji powstaną natomiast pomieszczenia sportowo – gospodarcze, sala fitness, siłownia, łazienki, szatnie. Górna kondygnacja zostanie połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Dzięki temu będzie bezpośrednie połączenie między piętrami, co polepszy komunikację.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy