Piątek 26 kwietnia 2024

Słodki sukces uczennic powiatowej szkoły

Aleksandra Paulińska i Nadia Grzejdziak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta w Bełchatowie wygrały finał XI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2023. Wartość tego sukcesu podkreśla ranga, którą legitymuje się Expo Sweet, czyli największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej, organizowane w Warszawie od 15 lat.
cukiernia glowne
W finale XI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2023 wystartowało w sumie sześć drużyn (Bełchatowa, Jasła, Malinowa, Szczytna, Żelechowa i Wrocławia). Nasz zespół przygotował 8 deserów a’la carte oraz dwa torty (jeden degustacyjny, drugi do prezentacji, interpretujące temat: „Mikołaj Kopernik – wstrzymał Słońce – ruszył Ziemię”. I te słodkości okazały się najlepsze. Aleksandra Paulińska i Nadia Grzejdziak, pod opieką pani Beaty Duralskiej, stanęły na najwyższym podium. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Wrocławia, trzecie- Jasła. W nagrodę otrzymały 7 tys. zł, szkoła – ZSP nr 2 także została nagrodzona sumą 2 tys.zł.

- Jesteśmy dumni z naszych uczennic oraz ich osiągnięcia – mówi Irmina Wojciechowska, dyrektor szkoły. - Serdeczne podziękowania należą się także cukierni TROJAN z Bełchatowa oraz ZPC Trojanka s.c. z Zelowa za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do mistrzostw. Za poświęcony czas, przygotowanie merytoryczne i praktyczne, a przede wszystkim za zachętę, inspiracje i motywację pragnę podziękować panu Markowi Trojanowskiemu, właścicielowi Cukierni Trojan.
Opr.A.Zawodzińska
Zespół ds,Promocji