Piątek 26 kwietnia 2024

Śpiewali po angielsku, pisali wiersze, fotografowali

Rozstrzygnięte zostały kolejne powiatowe konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, tj. wokalny, literacki i fotograficzny. Zorganizował je Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta. W dekoracji laureatów uczestniczyła starosta Dorota Pędziwiatr, która pogratulowała młodzieży sukcesów i wyraziła nadzieję, że ufundowane przez Starostę Bełchatowskiego finansowe nagrody, wesprą rozwój ich pasji i talentów.

glowne
Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Top of the Pops” ma dziesięcioletnią historię. Pomaga on młodzieży rozwijać kompetencje językowe i rozwijać umiejętności artystyczne. Cieszy się on dużą popularnością i sympatią wśród uczniów, ale nie tylko. - To był także mój ulubiony konkurs w czasie, kiedy pracowałam w tej szkole – przyznała starosta Dorota Pędziwiatr, wręczając laureatkom trzech pierwszych miejsc czeki i suweniry. Najwyższą nagrodę, 250 zł, otrzymała Gabriela Zatorska za zaśpiewanie piosenki Adele „All I ask”. Drugie miejsce i 150 zł przyznano Amelii Przyłuckiej, a miejsce trzecie i 100 zł – Zuzannie Rychlik.
Miejsca, w Bełchatowie, których nie znamy, uwieczniali na zdjęciach uczestnicy konkursu fotograficznego. Jego zwyciężczynią została Marta Rogut, drugie miejsce zajęła praca Marty Pejgi, a trzecie zdjęcie Amelii Kołomyckiej. Zwycięskie fotografie pochwaliła starosta Dorota Pędziwiatr.

- Gratuluję inwencji i estetycznej wrażliwości, którą autorom zdjęć udało się pokazać na swoich pracach – powiedziała starosta. - Mam nadzieję, że udział w konkursie był dla was także miłym przeżyciem, dzięki któremu mogliście oderwać się od komputerów, przebywając na świeżym powietrzu w poszukiwaniu pięknych krajobrazów w najbliższej okolicy. Uczennice nie miały jeszcze planów, na co wydadzą swoje nagrody, tj. 250 zł, 150 zł czy 100 zł, ale nie ukrywały, że są z takiej formy gratyfikacji bardzo zadowolone.
W XVI Powiatowym Konkursie Poetyckim „Moje pierwsze strofy” oceniane były wiersze. Nadesłano ich czternaście. Najbardziej podobały się utwory Anny Kaczmarek, pt. „Sobota i niedziela” oraz „Nadzieja”.

Jak wygląda Nadzieja?
Inaczej, niż sądzicie.
Nadzieja jest piękna.
Żadna miss świata się jej nie równa.
Można powiedzieć, ze to ideał -
w każdym najmniejszym elemencie,
niczym niesplamiona ani niezniszczona,
prawdziwa perfekcja (…).

Anna Kaczmarek, uczennica II LO w Bełchatowie odebrała z rąk starosty czek na 250 zł. Na podium stanęły także: 2. Zuzanna Kościańska i 3. Oliwia Staniszewska. Wyróżnienia otrzymały Marta Odomirska i Zuzanna Siewiera. Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, podziękowała młodzieży i opiekunom za uczestnictwo w powiatowych konkursach, zachęcała do próbowania swoich sił w kolejnych rywalizacjach.
- Nie obawiajcie się, za symbolicznymi czekami kryją się prawdziwe sumy – zażartowała starosta i dodała: Warto korzystać z każdej okazji, by oderwać się od ekranu komputera czy telewizora. Warto rozwijać swoje zainteresowania. Wierzę, że nagrody od samorządu powiatowego są dla was także dużą motywacją do działania.

W dekoracji laureatów powiatowych konkursów brały udział także Irmina Wojciechowska, dyrektor ZSP nr 2 w Bełchatowie i Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji w bełchatowskim starostwie.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji