Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Śpiewali razem, czyli integracja na wesoło

Około 450 osób bawiło się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie podczas spotkania integracyjnego rodziców uczniów i absolwentów szkoły, przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu oraz lokalnych przedsiębiorców (16.11.). Była to już jedenasta odsłona tej inicjatywy.

Około 450 osób bawiło się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie podczas spotkania integracyjnego rodziców uczniów i absolwentów szkoły, przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu oraz lokalnych przedsiębiorców. Była to już jedenasta odsłona tej inicjatywy (pierwsza miała miejsce w 2004 r.), której pomysłodawczynią jest Elżbieta Kudaj – Dyrektor PG nr 3, a także członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Przedsięwzięciu od początku przyświeca jedna idea - integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę polegającą na wspólnym śpiewaniu, udziale w quizach, konkursach, niebanalnych konkurencjach. Szczególnego charakteru dodaje tej imprezie fakt, że w niecodziennych rolach występują przed publicznością osoby z tzw. świecznika, czyli politycy, biznesmeni, urzędnicy.

Tak było też w tym roku. Zaproszenie do PG nr 3 przyjęli m.in. Janusz Krzywański i Krzysztof Gajda – członkowie Zarządu Powiatu, Tomasz Kijanka i Janusz Kuśmierek – dyrektorzy  Powiatowego Zarządu Dróg, Damian Nowak – radny Rady Powiatu, Marek Tokarek – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Goście utworzyli dwie 8-osobowe drużyny, które zmierzyły się w takich zadaniach jak np. pieczenie pączków czy szycie na maszynie, quzie ekonomicznym. Niektóre rywalizacje były wzorowane na znanych telewizyjnych programach, np. „Jaka to melodia”, „Jak to leciało” i „Bitwa na głosy”. Drużyny wspierał zespół muzyczny i publiczność, która doskonale bawiła się odgadując melodie zaintonowane przez zawodników lub dośpiewując słowa popularnych piosenek.

Rywalizacja zakończyła się remisem i sukcesem przedsięwzięcia, bowiem jego wszyscy uczestnicy jednogłośnie i chóralnie zadeklarowali swoją obecność na XII Spotkaniu Integracyjnym „Śpiewajmy razem” w przyszłym roku. Zapewne przyczynił się do tej obietnicy także smaczny poczęstunek i wspólna zabawa taneczna, które zwieńczyły tegoroczną biesiadę.

Dodać należy, że podczas tej imprezy znalazł się też czas na poważniejszą chwilę, jaką było uhonorowanie kilku osób i firm statuetkami „Przyjazny szkole”, będącymi podziękowaniem za zrozumienie potrzeb placówki i udzielanie jej wsparcia. To wyjątkowe wyróżnienie zostało w tym roku przyznane m.in. dyrektorom PZD w Bełchatowie za pomoc przy odnowieniu boisk.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galeriach.

Agnieszka Zawodzińska, Wydział PR