Niedziela 28 kwietnia 2024

Sportowe atrakcje dla całych rodzin

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na imprezy w najbliższy weekend. A będą to trzy dni pełne sportowych emocji dla całych rodzin.
glowne
W piątek, 31 maja, na stadionie PCS odbędzie się III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Zawody rozegrane zostaną z okazji „Dnia Samorządowca” i wyłonią najlepszą drużynę w powiecie bełchatowskim, złożoną z pracowników i współpracowników jednostek samorządowych. Swój udział w zawodach zapowiedzieli m.in. policjanci, strażacy i urzędnicy kilku gmin. Swoją wspólną reprezentację wystawi też Starostwo Powiatowe i PCS. Początek zawodów o godz. 9:00.(Więcej o zawodach tutaj)

Weekend będzie też stał pod znakiem imprez sportowych związanych z Dniem Dziecka. W sobotę, 1 czerwca, odbędzie się drugi w tym roku Powiatowy Rajd Rowerowy. Będzie to “Rajd z okazji Dnia Dziecka”. Trasa prowadzić będzie m.in. przez Wólkę Łękawską, Bukową, Zdzieszulice Górne i będzie liczyć ok. 22 km. Zaplanowana została tak, aby spokojnie mogli ją pokonać także najmłodsi rowerzyści. Start - co ważne - z parkingu przy markecie Lidl (al. Wyszyńskiego) o godz. 13.

Także w sobotę na stadionie PCS odbędzie się wielopokoleniowa impreza piłkarska. Najpierw, w godz. 9:00-14:00, odbędzie się turniej “Piłka nożna łączy pokolenia 2019” dla najmłodszych piłkarzy z rocznika 2012. Natomiast po tych zawodach rozpocznie się turniej oldbojów “Piłka nożna integruje środowiska 2019”. PCS jest partnerem tych wydarzeń, których inicjatorem jest Stowarzyszenie Piłkarskie Oldboy GKS Bełchatów.

Niedziela, 2 czerwca, będzie stać pod znakiem lekkoatletyki. O godz. 10 rozpoczną się III Amatorskie Mistrzostwa Bełchatowa w Lekkiej Atletyce “Pokolenia LA”. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w zawodach z profesjonalnym pomiarem czasu czy z wykorzystaniem sprzętu lekkoatletycznego, tego samego, którego używają zawodnicy na profesjonalnych zawodach. Do wyboru jest siedem konkurencji: biegi na 100m, 400m i 3000m z przeszkodami oraz skoki w dal i wzwyż, a także pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Klasyfikacje przeprowadzone będą z podziałem na płeć i kategorie wiekowe. Zapisy już trwają, ale zgłosić będzie się można także w dniu zawodów [Więcej informacji: tutaj].

Dodatkowo, równolegle do “Pokoleń LA”, będzie także atrakcja dla dzieci. Po raz pierwszy rozegrany zostanie “Krasnal Cross”, czyli bieg z torem przeszkód dla dzieci w wieku 5-12 lat. Na uczestników zawodów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, czekają medale.
Maciej Wiśniewski
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie