Wtorek 07 maja 2024

Sportowe wspomnienie zimowych ferii

Zabawy na lodowisku i śniegu, ale także w sali gimnastycznej i na pływalni, urozmaiciły zimowe ferie, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Wzięła w nich udział setka dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
6
Zimowe ferie rozpoczęły się w rytmie disco. Dyskoteka na lodzie była okazją nie tylko do tańczenia, ale również wygrywania upominków w grach i konkursach czy zdobycia tytułu króla lub królowej. Przez kolejne dwa tygodnie blisko 100 uczestników „Ferii z PCS” codziennie doskonaliło własne umiejętności ruchowe i poznawało nowe, nieznane im wcześniej dyscypliny sportowe. Na lodowisku pod okiem instruktora wiele dzieci pierwszy raz postawiło kroki na tafli lodu, inne szlifowały swoje dotychczasowe umiejętności. Na torze curlingowym pod okiem członków Bełchatowskiego Klubu Curlingowego uczestnicy zgłębiali tajniki gry w curling. Na sali gimnastycznej, oprócz ogólnorozwojowych zabaw i gier, dzieci „specjalizowały się” w takich dyscyplinach, jak piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, piłka siatkowa czy unihokej. Nie zabrakło również zabaw na śniegu. Areną zmagań zimowych była zaśnieżona płyta stadionu lekkoatletycznego.

Na zakończenie ferii ich uczestnicy oraz instruktorzy zostali odznaczeni pamiątkowym medalem aktywności sportowej. Powiatowe Centrum Sportu powtórzy analogiczną akcję zajęć ruchowych dla najmłodszych podczas letniej kanikuły. Zapisy ruszą 1 czerwca.