Środa 01 maja 2024

Spotkanie dla seniorów z edukacji prawnej: prawo spadkowe, darowizny, zasiedzenie

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr w partnerstwie ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA, zaprasza na otwarty wykład z edukacji prawnej i konsultacje dla seniorów w zakresie PRAWA SPADKOWEGO.
IMG_0666
Spotkanie skierowane jest do Seniorów z terenu powiatu bełchatowskiego, a poświęcone będzie tematyce, którą podczas ostatniego wykładu byli żywo zainteresowani, a więc zagadnieniom prawa spadkowego, a wśród nich m.in.: dziedziczeniu ustawowemu i testamentowemu, kwestii wydziedziczenia, zachowku, odrzucenia spadku, zrzeczenia się dziedziczenia. Podczas spotkania zostaną też poruszone tematy darowizny i jej odwołania, umowy dożywocia i dożywotniej służebności mieszkania oraz zasiedzenia nieruchomości.

Po wykładzie uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Spotkanie zaplanowano na czwartek, 21 marca 2024 roku, o godzinie 14.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Bełchatowie.

Kluby seniorów mogą zgłaszać chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu pocztą elektroniczną na adres e-mail: mselerowicz@powiat-belchatowski.pl lub pod nr tel. (44) 733-65-32 lub 603-414-732 w terminie do 18 marca 2024 roku.