Czwartek 09 maja 2024

Starosta zaprasza przedsiębiorców na kolejne forum gospodarcze

- Jestem przekonany, że uzyskane i dobrze spożytkowane know-how może pomóc firmom w dobrym prosperowaniu, rozwijaniu się i tworzeniu nowych miejsc pracy. Taki jest cel naszego wydarzenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski o II Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego, które odbędzie się w kwietniu w Bełchatowie w hali widowiskowo-sportowej.
10
Samorząd powiatu bełchatowskiego organizuje w dniach 6-7  kwietnia br. II Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, jedno z największych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w powiecie bełchatowskim i regionie. Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki, objął tę inicjatywę patronatem honorowym. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych mowa będzie m.in. o możliwości zastosowania nowoczesnych narzędzi w procesie inwestycji budowlanej, przyszłości bełchatowskiej kopalni w kontekście kooperacji z firmami zewnętrznymi, o przestępstwach gospodarczych w Internecie, pieniądzach na rozkręcenie biznesu, ale także o pożądanych umiejętnościach menadżerów i wypaleniach zawodowych. II Forum Gospodarczemu będą towarzyszyć prezentacje firm na kilkudziesięciu stoiskach, które będą otwarte i bezpłatne dla zwiedzających. Przyjadą też goście z innych polskich powiatów i zagranicy.

- Pierwsza edycja tego przedsięwzięcia w ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz uznaniem przedsiębiorców dla podjęcia się przez nas trudu zorganizowania tego wydarzenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, pomysłodawca i główny organizator forum. - Samorząd powiatu ponownie powziął ten ciężar, bowiem forum jest dla przedsiębiorców możliwością zdobywania ciekawej wiedzy i informacji, nawiązywania bezpośrednich kontaktów, wyrażenia swoich opinii. Po to budujemy tę forumową płaszczyznę, by to wszystko udostępnić i ułatwić. Jestem przekonany, że uzyskane i dobrze spożytkowane know-how może pomóc firmom w dobrym prosperowaniu, rozwijaniu się i tworzeniu nowych miejsc pracy. Taki jest nasz zasadniczy cel.

Agenda II Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego
8.00 – 9.00 Rejestracja uczestników
09.30 - 10.00 Otwarcie forum i wystawy promocyjnej firm i instytucji, ogłoszenie konkursu, wspólne zdjęcie

I panel – wykłady, prezentacje

10.00 - 10.20 Prezentacja programów wsparcia biznesu przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną

10.25 – 10.40 Plany rozwoju Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów (PGE GiEK SA O. KWB Bełchatów)

10.45 - 11.15 Bezpieczeństwo w Internecie – zagrożenia i skutki dla osób prowadzących działalność gospodarczą (Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie)

11.20 - 11.50 Partnerstwo publiczno-prywatne jako efektywna forma realizacji inwestycji publicznych ( Ministerstwo Rozwoju)

11.55 – 12.15 Misja Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów fundamentem wspierającym zrównoważony rozwój przedsiębiorcy (Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów)

12.20 - 12.55 Oszustwa w obrocie gospodarczym dokonywane za pośrednictwem Internetu – przykłady (Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie)

13.00 – 13.40 Gość specjalny: mówca, trener, coach – Robert Jasiński – Efektywne przywództwo

13.45 – 14.45 Przerwa

II panel – prelekcje i dyskusja

14.45 – 15.45 Współczesne narzędzia informatyczne w zarządzaniu procesem realizacji inwestycji budowlanej (Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa)

15.45 - 16.45 Czym jest wypalenie zawodowe? Co zrobić, by nigdy nas nie dosięgło? (Klinika Wolmed)

16.45 – 17.45 Rola uczelni w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych - doświadczenia Społecznej Akademii Nauk (SAN)

17.50 –18.00 Zakończenie, losowanie nagrody wśród uczestników Forum

7 kwietnia (piątek)

Dworek Słupia
10.00 – 12.00 Wykorzystanie funduszy zewnętrznych w rozwoju prywatnej działalności na przykładzie Dworku Słupia – spotkanie studyjne
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rejestracja elektroniczna uczestników forum odbywa się na stronie www.powiat-belchatowski.pl w zakładce Gospodarka/II Forum Gospodarcze. Zarejestrowani przedsiębiorcy otrzymają bezpłatnie identyfikatory oraz materiały promocyjne. Wezmą także udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody. Dany podmiot gospodarczy może zgłosić do udziału w forum maksymalnie 3 przedstawicieli. Forum będą towarzyszyć prezentacje firm na stoiskach wystawienniczych. Liczba stoisk jest ograniczona. O przyznaniu bezpłatnego stoiska promocyjnego dla firmy decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja poprzez formularz elektroniczny (ten sam, co zgłoszenie na forum).

Szczegółowe informacje: Zespół ds. Promocji – Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, tel. 44 733 65 38. 44 635 86 42.