Sobota 27 kwietnia 2024

Starostowie wypowiedzą się na temat Złoczewa

Przedstawiciele samorządów i świata nauki rozmawiali w bełchatowskim starostwie o znaczeniu i możliwościach uruchomienia kopalni w Złoczewie. Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta, podkreśla, że inwestycja jest szansą na rozwój regionu. Temat stanie na konwencie starostów 12 września

O znaczeniu i możliwościach uruchomienia kopalni w Złoczewie rozmawiali samorządowcy w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie. Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta, podkreśla, że inwestycja jest ogromną szansą na rozwój regionu i zapewnieniem miejsc pracy. Spotkanie zaowocowało przygotowaniem stanowiska, które zostanie przedstawione starostomz województwa łodzkiego. Włodarze powiatów spotkają się 12 września w Bełchatowie na konwencie.

- Budowa odkrywki gwarantuje rozwój naszych regionów, utrzymanie istniejących oraz utworzenie nowych miejsc pracy – mówi Waldemar Wyczachowski. – Inwestycja jest również ważna w kontekście bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jednocześnie chcemy naszym działaniem wspierać i mobilizować Zespół Parlamentarny ds. Inwestycji „Złoczew – eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju”, w skład którego wchodzą m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i posłanka Anna Milczanowska, a jego przewodniczącym jest poseł Dariusz Kubiak. Myślę, że wspólne działanie samorządowców pomoże uruchomić kopalnię odkrywkową w Złoczewie, byśmy mogli nadal rozwijać region w oparciu o tę inwestycję.

W spotkaniu uczestniczyli dr Radosław Wojtczak, reprezentujący rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka, Mariusz Bądzior, starosta powiatu sieradzkiego, Jarosław Janiak, wójt gminy Burzenin, Wiktor Płóciennik, koordynator projektu Złoczewskie Obszary Funkcjonalne, reprezentujący Jadwigę Sobańską, burmistrz Złoczewa.

Zespół ds. Promocji