Środa 08 maja 2024

Strażacy sprawdzili się na boisku

Efektowne zagrania, piękne bramki, szybkie akcje i emocje godne Ligi Mistrzów zafundowali uczestnicy III Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Szczercowie. Patronat nad imprezą sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
osp1
Rywalizacja była zacięta, o czym świadczą bramki zdobyte dosłownie w ostatnich sekundach gry, czy konkursy rzutów karnych. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: pierwsze miejsce zdobył zespół z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chajczynach (gmina Zelów), drugie miejsce wywalczyli strażacy z Woli Krzysztoporskiej (powiat piotrkowski), natomiast trzecie przypadło ochotnikom z OSP Słupia (powiat skierniewicki). W turnieju udział wzięły także drużyny z powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego, łaskiego i łowickiego. Tytuł „króla strzelców” zdobył Jacek Berensztajn, znany piłkarz, wieloletni gracz GKS Bełchatów, zawodnik OSP Chajczyny.

Podczas dekoracji zwycięzców władze powiatu reprezentowali Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski oraz Krzysztof Gajda, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.