Sobota 27 kwietnia 2024

Stypendia motywacyjne dla najzdolniejszych

Piętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyróżnionych stypendiami za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szk. 2016/16, otrzymało listy gratulacyjne w obecności Rady Powiatu w Bełchatowie. Najwyższa nagroda wyniosła ok.2 200 zł.

Rada Powiatu w Bełchatowie co roku przyznaje najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu, stypendia motywacyjne. Liczy się nie tylko średnia ocen, ale także osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych, konkursach i  zawodach na szczeblach od powiatowego po ogólnopolski. Wyróżnieni uczniowie legitymują się wzorowym zachowaniem.

Na stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/16 przeznaczono prawie 15 tys. zł. Kwotę tę podzielono wśród piętnastu uczniów. Najwyższe wyniosło 2 153,25 zł, najniższe 445,50 zł. Pieniądze przekazano uczniom na konta bankowe. Podczas krótkiej uroczystości na sesji rady powiatu młodzież odebrała z rąk Doroty Pędziwiatr, przewodniczącej RP w Bełchatowie i Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, listy gratulacyjne. Pięć nagrodzonych osób to uczniowie I LO im. W. Broniewskiego. Należą do nich Aleksandra Jendrusiak, stypendystka z najwyższą średnią ocen (5,50) oraz Oliwia Kwaśniewska, Mateusz Orłowski, Szymon Wilk, Magdalena Jasionek.

Uczniami II LO im. J. Kochanowskiego są: Joanna Osowska, Bartosz Pełka, Angelika Michalak, zaś Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3: Kamil Waleszczyk, Kacper Paweł Pal, Kamil Dominik Kupiński, Tomasz Przerywacz. Na stypendia zasłużyli także Julita Gardulska z ZSP nr 4 i Ewelina Paśka oraz Katarzyna Majchrzak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.

Zespół ds. Promocji