Wtorek 07 maja 2024

Sukces sportowy DPS w Zabłotach

Reprezentacja DPS Zabłoty, który jest jednostką bełchatowskiego starostwa, bierze udział w turnieju SENI Cup po raz dziesiąty. Na tegorocznych eliminacjach drużyna z Zabłot rozegrała pięć spotkań, z których cztery wygrała, a jedno zremisowała.

Reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach wygrała ogólnopolskie kwalifikacje w rozgrywkach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. Dzięki temu weźmie udział w turnieju finałowym, który obędzie się na początku lipca w Toruniu. Rozgrywki odbywają się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Cała impreza to nie tylko mecze piłki nożnej – mówi Małgorzata Muszkiewicz, dyrektor DPS Zabłoty. - Każdy z uczestników przywiózł także prace plastyczne, które były prezentowane na wystawie pod  hasłem ,,Szczęście pod znakiem 13-ej edycji SENI Cup". Uczestnictwo w tym wydarzeniu daje naszym podopiecznym możliwość rozwijania pasji sportowych. Mogą oni współzawodniczyć, nawiązywać nowe znajomości. Całe wydarzenie integruje naszych domowników, a ich relacje miedzy sobą poprawiają się. Chce także podkreślić istotną rolę personelu DPS w Zabłotach, który mocno zaangażował się w przygotowania podopiecznych do turnieju, tak więc pośrednio również przyczynił się do sukcesu naszej drużyny.

Krzysztof Borowski
rzecznik prasowy