Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Święto pszczelarzy

W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się uroczystość z okazji 65 rocznicy istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie, a także XLV Regionalne Święto Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. W obchodach powiat reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński.
głowne
Uroczystość pszczelarzy rozpoczęła się wspólnym przemarszem spod Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie do Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościuszki. W ogrodach parafii odbyła się msza św. poświęcona pszczelarzom, a następnie zebrani goście wrócili do sali koncertowej w Gigantach Mocy. W części oficjalnej wręczono odznaczenia związkowe 60 osobom, a okolicznościowych pucharów wręczono 38. Odznaczenia przyznano za specjalne zasługi na rzecz działalności koła, w tym za: zasadzanie roślin miododajnych, pogadanki w szkołach, za pracę, która wychodzi poza własną pasiekę.

Uroczystość nie obyła się bez dodatkowych atrakcji jakimi były występy artystyczne, na scenie zaprezentowali się m.in. Józef Olejniczak prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie, który śpiewał i grał na gitarze, a także Teresa Mikuta, która wystąpiła w "The Voice Senior".

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji