Piątek 26 kwietnia 2024

Świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Okazją do wspólnej zabawy, wzruszających spotkań i wymiany doświadczeń był Piknik Rodzin Zastępczych, który odbył się dzisiaj w kompleksie Solpark w Kleszczowie.
IMG_9485
- Serdecznie dziękuję dyrektor PCPR Wiesławie Pędzik za to coroczne przedsięwzięcie, dzięki któremu możecie się spotkać, wymienić spostrzeżeniami i wspólnie spędzić czas. To także okazja do tego, byśmy wszystkim Wam mogli podziękować za to, że jesteście, wspieracie i kochacie nasze dzieci, i jesteście dla nas ogromnym wsparciem – mówiła otwierając piknik Starosta Bełchatowski Dorota Pedziwiatr życząc wszystkim wspaniałej zabawy.

Podczas pikniku zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie, którego celem jest integracja rodzin zastępczych z powiatu bełchatowskiego i promocja rodzicielstwa zastępczego, można było obejrzeć świetny występ Kleszczowska Orkiestra Dęta, były dmuchańce, trampoliny, fotobudka i zabawy taneczne, mnóstwo frajdy z pianą od strażaków, a także możliwość przejażdżki na koniu. Solpark zapewnił ponadto naszym rodzinom zastępczym przepyszny poczęstunek.

- W naszym przypadku to była po prostu konieczność. Konieczność zaopiekowania się dwuletnim dzieckiem siostry. Dziś Ona ma 14 lat i nie wyobrażałam sobie, by mogło stać się inaczej - nigdy tej decyzji nie żałowałam i nie żałuję, choć rodzicielstwo zastępcze na pewno wymaga wytrwałości – powiedziała nam pani Kamila, jedna z zastępczych mam, które spotkaliśmy na pikniku.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest polskim świętem ustanowionym na dzień maja uchwałą Sejmu RP w roku.