Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Świętowaliśmy niepodległość

Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości zgromadziła w kościele i na placu przed świątynią przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie tłum mieszkańców. Wzięło w niej udział blisko 40 pocztów sztandarowych ze szkół, instytucji państwowych, organizacji politycznych, społecznych i zakładów pracy. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Bełchatowski reprezentowali Edward Olszewski – Przewodniczący Rady Powiatu, Szczepan Chrzęst – Starosta Bełchatowski oraz Marek Jasiński – wicestarosta. Tradycją bełchatowskich obchodów Święta Niepodległości jest nabożeństwo w intencji Ojczyzny, a także składanie przysięgi przez nowych członków OSW „Strzelec”. Po apelu poległych delegacje złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem Peowiaków i ochotników miasta Bełchatowa  walczących o niepodległość Polski w latach 1918-1920.

11 listopada odbył się również koncert laureatów XIII Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Oratorium Jana Pawła II pękało w szwach. W Przeglądzie organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne pod patronatem Starosty Bełchatowskiego wzięła udział rekordowa liczba artystów (blisko 100 podmiotów, czyli solistów, zespołów, chórów). Z tego powodu gala trwała ponad 5 godzin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wspomnianych  wydarzeń dla uczczenia Święta Niepodległości w Bełchatowie.

A.Zawodzińska, Wydział PR