Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Szacunek i kwiaty dla pracowników socjalnych

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim osobom pracującym w obszarze polityki społecznej składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.
dps glowne
Dzień Pracownika Socjalnego ma w Polsce wieloletnią tradycję, obchodzony jest na mocy ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku. Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w roku 1989 Jacka Kuronia, ministra pracy i polityki socjalnej oraz Joanny Staręgi-Piasek, byłej wiceminister PiPS, z pracownikami pomocy społecznej jednostek wojewódzkich. W innych krajach obchodzony jest w różnych terminach Światowy Dzień Pracy Socjalnej.

Samorząd Powiatu Bełchatowskiego prowadzi kilka placówek czy jednostek, zajmujących się, mówiąc ogólnie, pomocą społeczną. Są to: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Domy Pomocy Społecznej w Bełchatowie i Zabłotach, Centrum Administracyjne ds. Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bełchatowie, któremu podlega Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodek Interwencyjno-Socjalizacyjny w Bełchatowie, Warsztat Terapii Zajęciowej i Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.