Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Trwa przetarg na modernizację kolejnych odcinków Traktu Napoleońskiego

Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na kompleksowy remont dwóch kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 2308E, czyli tzw. Traktu Napoleońskiego łączącego powiat bełchatowski z powiatami piotrkowskim i łaskim.
IMG_2445
- Niezmiernie nas cieszy, że dzięki dofinansowaniu z „Polskiego Ładu”, w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych na terenie powiatu bełchatowskiego”, możemy kontynuować w tym roku prace drogowe na Trakcie. W ubiegłym roku wykonaliśmy I etap na blisko 4-kilometrowym odcinku od granicy powiatu bełchatowskiego z powiatem łaskim do wysokości wsi Łęki Kolonia oraz VII etap na 1,2-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Kąciku w stronę Woli Rożniatowskiej. W ciągu najbliższych miesięcy wykonany zostanie natomiast etap IV na odcinku Sromutka - Wygoda i V na odcinku Wygoda-Marszywiec – informuje Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który dzisiaj wraz z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie Łukaszem Pietrasem uzgadniał w terenie szczegóły inwestycji.

Na ponad 3-kilometrowym odcinku od Sromutki do Wygody i na ponad 2,5-kilometrowym odcinku od Wygody do Marszywca zakres prac budowlanych obejmuje m.in.: odtworzenie nawierzchni jezdni polegający na ułożeniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej wraz z wymianą konstrukcji na krawędziach jezdni z zachowaniem szerokości jezdni oraz odtworzenie poboczy tłuczniowych wraz z konserwacją rowów.

Ale to nie koniec, bo w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych na terenie powiatu bełchatowskiego” wyremontowany zostanie także blisko 1,2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 4526E w miejscowości Dąbrówki Kobylańskie.

Modernizacje wszystkich trzech odcinków wykonane zostaną w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Szacowania wartość zadania wynosi 8 mln zł, z czego 400 tys. zł to wkład własny Powiatu Bełchatowskiego a 7,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.