Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Trwa przetarg na modernizację kolejnych odcinków Traktu Napoleońskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na kompleksowy remont dwóch kolejnych odcinków drogi powiatowej nr 2308E, czyli tzw. Traktu Napoleońskiego łączącego powiat bełchatowski z powiatami piotrkowskim i łaskim.
IMG_2445
- Niezmiernie nas cieszy, że dzięki dofinansowaniu z „Polskiego Ładu”, w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych na terenie powiatu bełchatowskiego”, możemy kontynuować w tym roku prace drogowe na Trakcie. W ubiegłym roku wykonaliśmy I etap na blisko 4-kilometrowym odcinku od granicy powiatu bełchatowskiego z powiatem łaskim do wysokości wsi Łęki Kolonia oraz VII etap na 1,2-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Kąciku w stronę Woli Rożniatowskiej. W ciągu najbliższych miesięcy wykonany zostanie natomiast etap IV na odcinku Sromutka - Wygoda i V na odcinku Wygoda-Marszywiec – informuje Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który dzisiaj wraz z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie Łukaszem Pietrasem uzgadniał w terenie szczegóły inwestycji.

Na ponad 3-kilometrowym odcinku od Sromutki do Wygody i na ponad 2,5-kilometrowym odcinku od Wygody do Marszywca zakres prac budowlanych obejmuje m.in.: odtworzenie nawierzchni jezdni polegający na ułożeniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej wraz z wymianą konstrukcji na krawędziach jezdni z zachowaniem szerokości jezdni oraz odtworzenie poboczy tłuczniowych wraz z konserwacją rowów.

Ale to nie koniec, bo w ramach zadania „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych na terenie powiatu bełchatowskiego” wyremontowany zostanie także blisko 1,2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 4526E w miejscowości Dąbrówki Kobylańskie.

Modernizacje wszystkich trzech odcinków wykonane zostaną w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Szacowania wartość zadania wynosi 8 mln zł, z czego 400 tys. zł to wkład własny Powiatu Bełchatowskiego a 7,6 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 
← powrót