Czwartek 09 maja 2024

Uczniowie z Lubca zaprzyjaźnieni z pszczołami

Pszczela Zagroda Edukacyjna w Lipce była celem wyjazdu ekologicznego uczniów Szkoły Podstawowej w Lubcu. Tę wyjątkową lekcję przyrody w terenie zorganizowało bełchatowskie starostwo.
glowne
Wyjazd był wspaniałą przygodą dla uczniów i opiekunów. Gospodarze zagrody przywitali gości pysznym miodem z własnej pasieki i w bardzo interesujący sposób przekazali wiele informacji i ciekawostek o życiu pszczół oraz pracy pszczelarza. Uczniowie zwiedzili zagrodę, w której spotkali nie tylko ule z pszczołami, ale również wiele innych zwierząt gospodarskich. Dzieci poznały różne produkty pochodzenia pszczelego oraz uczestniczyły w warsztatach wykonywania ekologicznych mydełek według przepisu gospodarzy. Pachnące mydełka zabrały na pamiątkę do domu.
Referat ds.edukacji ekologicznej
Wydział OS w starostwie