Poniedziałek 13 maja 2024

Udane wakacje bez nudy w Kurnosie

Kolejny już program „Wakacje bez nudy” organizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów dobiegł końca. Partnerami akcji były urzędy: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Urząd Gminy Bełchatów.Z oferty tegorocznych spotkań wakacyjnych skorzystało blisko 400 osób z powiatu bełchatowskiego.

Kolejna już edycja przedsięwzięcia o nazwie „Wakacje bez nudy” organizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów dobiegła końca. Partnerami tegorocznej akcji były urzędy: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Urząd Gminy Bełchatów.

- Dzięki wsparciu starosty Szczepana Chrzęsta oraz wójta Kamila Ładziaka zaproponowaliśmy mieszkańcom gminy i powiatu ciekawą, wakacyjną ofertę - mówi Krzysztof Polak, prezes Stowarzyszenia. - Nasze cykliczne spotkania rozpoczęliśmy od dnia sportu. Zajęcia w terenie prowadził Grzegorz Gryczka. Konkursy z nagrodami i zabawy wypełniały sobotnie popołudnia.

Jedna z sierpniowych sobót zarezerwowana była dla sympatyków jazdy na rowerze. Wspólna wycieczka z Załogą Rowerową „Zgrzyt”, trasą o długości 30 km pozwoliła uczestnikom odkryć nieznane dotąd ciekawe miejsca naszego powiatu. Po wycieczce, delektując się pysznym żurem z kuchni polowej, uczestnicy odpowiadali w quizie na pytania o powiecie bełchatowskim.

Wreszcie przyszedł czas na szczególnie oczekiwaną zabawę z harcerzami. Druhowie z 12 Drużyny TEM zaprosili do leśnej gry taktycznej. Grupy młodzieżowe, podzielone na patrole, rozwiązywały zagadki oraz sprawdzały się w leśnej „sztuce przetrwania”. Nie mogło również zabraknąć pieczonych na ognisku kiełbasek i dźwięków gitary.

Na zakończenie tegorocznego programu Stowarzyszenie przygotowało nie lada atrakcję - Pierwsze Powiatowe Zawody w Paintballu. Do rywalizacji zgłosiły się sześcioosobowe drużyny reprezentujące gminy: Kluki, Zelów, Drużbice, Bełchatów, miasto Bełchatów. Gospodarzy z Kurnosa reprezentowała najmłodsza spośród wszystkich ekip, Młodzieżowa Drużyna z Kurnosa. Chłopcy walczyli dzielnie i zdobyli trzecie miejsce. W zaciętym finale zawodnicy z Zelowa okazali się lepsi od kolegów z gminy Kluki. Niespodzianką była wizyta starosty Szczepana Chrzęsta i wójta Kamila Ładziaka, którzy wręczyli zwycięzcom puchary, uczestnikom pamiątkowe statuetki, a wszystkim upominki i słodycze. Kiedy młodzież strzelała w lesie, najmłodsi przebierali w atrakcjach na placu przy Domu Kultury w Kurnosie. Kolejka ustawiła się do ścianki wspinaczkowej oraz kul wodnych w basenie. Podczas imprezy rozdano blisko 200 porcji grochówki i pieczonych kiełbasek.

Tekst: Krzysztof Polak, zdjęcia: Filip Polak