Niedziela 28 kwietnia 2024

Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli

Ulicami Bełchatowa przeszedł barwny korowód kilkuset mieszkańców w Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
orszak 3 króli-8958-3
Tegorocznej uroczystości, która rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Barbary, przyświecało hasło „W jasełkach leży!”. Po nabożeństwie Trzej Królowie wraz z pastuszkami, aniołami i diabłami oraz pozostałymi uczestnikami orszaku przeszli ulicami: Wyszyńskiego, Lipową, Pileckiego i Kościuszki, odwiedzając poszczególne sceny, a trasa kolędowania zakończyła się w kościele, gdzie Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się Dzieciątku Jezus. Na zakończenie było wspólne kolędowanie .
Dodajmy, że w tym roku prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.
Organizatorem orszaku było Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota”, Dziekan Dekanatu Bełchatowskiego i Oddział Lokalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej w Bełchatowie.