Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

Uwaga na wodę! Komunikat Sanepidu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie wydał ostrzeżenie dla mieszkańców ponad trzydziestu miejscowości, którzy korzystają z wody z wodociągu Parzniewice. W pobranych próbkach stwierdzono przekroczenia ogólnej liczby mikroorganizmów. Wodę do spożycia, jak też do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością koniecznie trzeba przegotowywać.
kran
Komunikat Sanepidu dotyczy odbiorców wody w miejscowościach: Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kolonia, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, Kurnos Drugi, Kurnos Pierwszy, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole, Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna oraz mieszkańców ul. Górnej (posesje nr 3,7,25) w Bełchatowie.

Infiormacje na temat jakości wody będa na bieżąco aktualizowane. Są dostępne na stronie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie.
← powrót