Sobota 27 kwietnia 2024

Wakacje! Czas start!

Uroczystymi apelami zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wakacje rozpoczęło ponad 2 tysiące uczniów szkół podległych powiatowi.
glowne1
Uroczyste akademie odbyły się we wszystkich powiatowych placówkach. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i dyplomy, m.in. za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję czy osiągnięcia sportowe. W sumie 2248 uczniów ukończyło rok szkolny 2021/2022, w tym 1044 w liceach, 926 w technikach, 278 w szkołach branżowych.

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów z ust gości, wychowawców i nauczycieli, którzy życzyli swoim uczniom pogodnych, radosnych wakacji.

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, uczestnicząca w uroczystości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, dziękowała pedagogom za całoroczną pracę, wysiłek, entuzjazm wkładany w edukacje młodzieży. Tym ostatnim gratulowała osiągniętych wyników.

-- To był trudny rok, ale poradziliście sobie świetnie - zwróciła się do młodzieży starosta. - Życzę wam, byście odpoczęli po całorocznych zmaganiach i od września z nowym zapałem wrócili w szkolne mury. Bezpiecznych, wesołych i zwariowanych wakacji!

Z kolei w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Ludwika Czyżewskiego gościem uroczystości był członek zarządu Marek Jasiński, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i uczniom za rok wytężonej pracy.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji