Piątek 10 maja 2024

Wielki pożar w Zelowie

Największy od kilkunastu lat na terenie powiatu bełchatowskiego pożar wybuchł dziś w nocy (4/5.09) na terenie dawnych zakładów przemysłowych Elko w Zelowie. W akcji gaśniczej brało udział łącznie 35 zastępów straży pożarnej z sześciu powiatów. Na miejsce pożaru przybył Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski, pełniący również obowiązki szefa Powiatowego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego. Strażacy oraz Urszula Świerczyńska, Burmistrz Zelowa, zapoznali starostę z sytuacją na terenie zakładów.

- Od kilkunastu lat nie było tak dużego pożaru na naszym terenie – mówi st. brygadier Stanisław Krasoń, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie. - Po północy dotarło do nas zgłoszenie o pożarze hal, zadysponowaliśmy wszystkie siły z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu, dodatkowo wspomagały nas jednostki z Łasku, Zduńskiej Woli, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego i Sieradza. Pożar objął 4 tysiące metrów kwadratowych hali, teraz sytuację mamy już opanowaną, trwa dogaszanie.

Krzysztof Borowski, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie