Sobota 27 kwietnia 2024

Wydział skarbu nieczynny dwa dni z powodu remontu

Wydział Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami w starostwie, obecnie rozmieszczony w kilku pokojach w różnych miejscach urzędu, już wkrótce będzie przyjmować mieszkańców tylko na jednym, II piętrze. W dniach przeprowadzki, tj. 28 i 29 lipca wydział nie będzie czynny.

Przez dwa dni (28 i 29 lipca) nie będzie czynny Wydział Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami w starostwie. Powodem jest przeprowadzka do pomieszczeń na II piętrze. W pokojach zajmowanych wcześniej przez wydział komunikacji trwają prace remontowe. Dla wydziału skarbu nowa siedziba oznacza lepsze warunki pracy i obsługi interesantów.

- Obecnie nasz wydział znajduje się w kilku pokojach na kilku piętrach – mówi Konrad Koc, naczelnik Wydziału Skarbu i Gospodarki Nieruchomościami. - Bywa to uciążliwe i jest dyskomfortem także dla mieszkańców.  W nowych pomieszczeniach na 2 piętrze w budynku głównym starostwa załatwiać będziemy kompleksowo wszystkie sprawy.

Przygotowywane jest także oddzielne stanowisko dla petentów przychodzących po wypisy aktów własności ziemi. Inne sprawy, które najczęściej załatwiane są w tej komórce organizacyjnej urzędu, to wydawanie decyzji o wywłaszczeniu, zwrocie i odszkodowaniu, kupno i sprzedaż nieruchomości, zawieranie umów dotyczących wejścia w teren nieruchomości Skarbu Państwa, wystawianie faktur z tytułu najmu dzierżawy i sprzedaży nieruchomości.

Na drugie piętro głównego budynku starostwa przeprowadzi się w sierpniu Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, obecnie mieszczący się przy ul. Czaplinieckiej 96.  Planuje się, że wraz z nowym rokiem szkolnym, wydział ten będzie pracować już pod nowym adresem.

Zespół ds. Promocji