Wtorek 07 maja 2024

Wynik godny ligi mistrzów

W Belchatowie rozegrano niecodzienny mecz piłki nożnej. Wystąpiły w nim drużyny Oldboy GKS Bełchatów i samorządowców  Powiatu Bełchatowskiego. Spotkanie uczciło jubileusz 84-lecia istnienia piłki nożnej w Bełchatowie. O zwycięstwie urzędników zdecydowały rzuty karne.

Na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie odbył się niecodzienny mecz piłki nożnej. Wystąpiły w nim drużyny, tj. Oldboy GKS Bełchatów i samorządowcy, czyli pracownicy jednostek samorządu Powiatu Bełchatowskiego. Spotkanie uczciło jubileusz 84-lecia istnienia piłki nożnej w Bełchatowie. Na murawie przy ul. Sportowej zagrały byłe gwiazdy GKS Bełchatów, m.in. Jacek Berensztajn, Edward Cecot, Artur Lamch. Po „drugiej stronie barykady” stawili się Marek Jasiński - wicestarosta bełchatowski, Andrzej Jędrzejczyk - dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. Mecz miał charakter towarzyski, co nie oznacza, że zabrakło ducha sportowej walki. A ta była mocno zacięta, o czym świadczy wynik  spotkania 5:5. Aby rozstrzygnąć pojedynek, przystąpiono do wykonywania rzutów karnych. Lepszy okazał się zespół samorządowców, który tym samym przypieczętował zwycięstwo całego zespołu.

Samorząd - Oldboy GKS 5:5 (2:1) k. 4:2

Strzelcy bramek: Marek Jasiński, Michał Płuska, Łukasz Mantyk, Zbigniew Suski, Piotr Susk, Jacek Berensztajn - 2, Dominik Jasiński -2, Radosław Drogosz.

Robert Górski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie