Piątek 26 kwietnia 2024

Wyposażenie dla nowego domu dziecka wspólnym sumptem wszystkich gmin

Powiat Bełchatowski otrzymał pomoc finansową od samorządów wszystkich gmin w powiecie na wyposażenie domu dziecka, który powstał przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Łączna suma wsparcia wynosi 228 900,80 zł. W nowym budynku trwa meblowanie i ostatnie prace wykończeniowe. Ustalany jest już termin wprowadzenia się małych mieszkańców, tj. wychowanków z DD w Dąbrowie Rusieckiej. Będzie to najprawdopodobniej w lutym.
glowne
Głównym celem dla budowy nowego Domu Dziecka w Bełchatowie było stworzenie nowoczesnej i komfortowej placówki. Obiekt, wybudowany przy ul. Czaplinieckiej w sąsiedztwie powiatowych szkół i PCS, ma powierzchnię ok 470 m2., jest wyposażony w m.in. 7 niezależnych pokoi dla wychowanków z własnymi łazienkami, salon wypoczynkowy dla wszystkich mieszkańców domu, pokój odwiedzin, jadalnię, miejsce przygotowań posiłków, zaplecze biurowo – socjalne. Placówka została starannie zaprojektowana, obiekt jest przestrzenny i wygodny, ale równocześnie energooszczędny. Dopełnieniem wysokiego standardu obiektu będzie jego nowe wyposażenie.
Pozwoli na to wymierne wsparcie samorządów gmin, które jeszcze w roku 2022 przekazały na ten cel pieniądze w swoich budżetach:

1) Miasto Bełchatów (Zakup pierwszego wyposażenia dla nowo powstającego Domu Dziecka) - 79 900,80 zł;

2) Gmina Bełchatów (Wyposażenie dla Domu Dziecka) - 50 000 zł;

3) Gmina Zelów(Zakup wyposażenia budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom Dziecka) - 30 000 zł;

4) Gmina Kleszczów (Wyposażenie nowo powstającego budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom Dziecka) - 20 000 zł;

5) Gmina Szczerców (Zakup wyposażenia budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom Dziecka) - 20 000 zł;

6) Gmina Drużbice (Zakup wyposażenia budynku Domu Dziecka) - 10 000 zł;

7) Gmina Kluki (Zakup wyposażenia budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom Dziecka)     10 000 zł;

8) Gmina Rusiec (Zakup wyposażenia budynku Domu Dziecka) - 9 000 zł.

Do nowego, umeblowanego i wyposażonego Domu Dziecka w Bełchatowie przeprowadzą się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wychowankowie z placówki w Dąbrowie Rusieckiej.
Zespół ds. Strategii i Rozwoju Powiatu