Środa 08 maja 2024

Za prawo jazdy zapłacisz niebawem kartą

Radni powiatu wyrazili zgodę, by w bełchatowskim starostwie zafunkcjonowała możliwość uiszczania opłat przy pomocy kart płatniczych. Jako pierwsi będą mieć tę możliwość klienci wydziału komunikacji.

Pomysł, jakim jest uiszczanie w urzędzie opłat publicznoprawnych za pomocą kart płatniczych, ma związek z przeniesieniem wydziału komunikacji bełchatowskiego starostwa do nowej siedziby. W budynku przy ul. Pabianickiej 26 nie ma kasy, a tymczasem od wielu spraw związanych z komunikacją, jak np. wydanie prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego, należy wnieść opłatę. Rozwiązaniem jest możliwość płacenia kartą. Zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej koszt skorzystania z takiej usługi, wynoszący 2 zł od transakcji, zostanie przeniesiony na petenta.

Wprowadzenie tego pomysłu w życie wymagało zgody Rady Powiatu w Bełchatowie. Została ona podjęta na sesji 30 marca. Kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, która będzie świadczyć tę usługę.

Zainstalowanie odpowiednich urządzeń i przeszkolenie pracowników będzie ostatnim etapem tego przedsięwzięcia, którego pomyślny finał nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zespół ds. Promocji