Środa 01 maja 2024

Zapowiedź LXVI Sesji Rady Powiatu w Bełchatowie

W środę, 28 lutego, odbędzie się LXVI sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni rozpatrzą na niej między innymi: projekty uchwał w sprawie powierzenia Gminie Bełchatów zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi, dotyczących m.in. przebudowy drogi powiatowej nr 1914E w miejscowości Augustynów (etap II i etap III) oraz rozbudowy i przebudowy drogi powiatowej nr 1911E w miejscowości Niedyszyna oraz projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2024 rok. Radni ponadto zapoznają się z informacją Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej w powiecie bełchatowskim w 2023 roku.
sesja styczeń-112347-1
Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu LXV sesji z dnia 31 stycznia 2024 r.
3. Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie na temat stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie bełchatowskim w roku 2023.
4. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie o stanie bezpieczeństwa powiatu bełchatowskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Bełchatów zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi (dot. zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1914E w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Augustynów – etap II i etap III).
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Gminie Bełchatów zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi (dot. zadania „Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1911E w msc. Niedyszyna).
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2024-2035.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2024 rok.
9. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski za rok 2023.
10. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Bełchatowie z realizacji rocznego planu kontroli za IV kwartał 2023 roku.
11. Sprawozdania komisji stałych Rady Powiatu z działalności za 2023 rok.
12. Informacje Starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
13. Wnioski i oświadczenia radnych.
14. Inne tematy.
15. Zamknięcie obrad.

Transmisję na żywo z obrad można śledzić tutaj.