Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Zima atakuje. Lepiej zostać w domu

W czwartkowe popołudnie (18.01) i najbliższą noc (18/19.01) synoptycy prognozują mocne nasilenie zimowych zjawisk, jak opady śniegu i porywisty wiatr. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa łódzkiego, a zwłaszcza jego południowej części.
glowne2
Ostrzeżenie o niebezpiecznych warunkach pogodowych przestrzega przed śniegiem i silnym wiatrem w czwartek, 18 stycznia (od godz. 16:00), które potrwają co najmniej do piątkowego poranka. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu i silnym wietrze wystąpią miejscami zawieje śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi aż 90%.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy