Sobota 27 kwietnia 2024

Zostań bizneswoman. Sięgnij po wsparcie

Panie, które ukończyły 30 lat i chciałyby założyć własną firmę, mogą dostać na start ponad 22 tys. zł, a także bezpłatny udział w szkoleniach i doradztwo. Taką pomoc oferuje Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 sierpnia.

Projekt „Kobieta w biznesie” skierowany jest do kobiet po 29. roku życia, tj. począwszy od dnia 30. urodzin. Chodzi o panie bezrobotne, poszukujące pracy lub bierne zawodowo, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą i prowadzić ją przez co najmniej rok na terenie województwa łódzkiego. Priorytetowo traktowane są kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.

Wsparcie udzielane w ramach projektu obejmuje szkolenia oraz doradztwo z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, zwrot kosztów dojazdu uczestników na szkolenia i doradztwo. Panie mogą otrzymać także wymierną pomoc finansową, tj. maksymalnie 22 700 zł, których nie trzeba będzie oddawać. Jest także możliwość tzw. wsparcia pomostowego, które polega na wypłacaniu przez 6 miesięcy lub dłużej 1 750 zł.

Rekrutacja już trwa. Zakończy się 2 sierpnia. Dodatkowe informacje oraz dokumenty projektu dostępne są na stronie http://larr.pl/kobieta-w-biznesie/

W projekcie „Kobieta w biznesie”, finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny, mogą uczestniczyć panie z województwa łódzkiego, jednakże z nie wszystkich powiatów. Nie mogą z takiej pomocy skorzystać mieszkanki Łodzi, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów: łódzkiego wschodniego, pabianickiego i zgierskiego.

Zespół ds. Promocji