Czwartek 02 maja 2024

Związek Strzelecki ,,Strzelec" świętuje 25 lat

Piknik militarno-patriotyczny, wystawa, uroczysty apel – Związek Strzeklecki ,,Strzelec” zaprasza w niedzielę na 25 rocznicę reaktywacji stowarzyszenia. Uroczystość patronatem objął Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta

25-lecie reaktywacji stowarzyszenia Związek Strzeklecki ,,Strzelec” - Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego obchodzić będzie w niedzielę. Rozpocznie je msza św. w kościele farnym przy ul. Kościuszki (godz. 12). Następnie Strzelcy i zaproszeni goście przejdą na pl. Narutowicza, gdzie odbędzie się uroczysty apel. Po nim statuetkami związek uhonoruje statuetkami z okazji 25-lecia osoby i instytucje wspierające postawy patriotyczne.

W budynku Gigantów Mocy będzie można obejrzeć wystawę prezentującą początki bełchatowskiego stowarzyszenia oraz ostatnie 25 lat jego działalności. Po części oficjalnej na pl. Narutowicza odbędzie się piknik militarno-patriotyczny, na którym Strzelcy zaprezentują swe umiejętności. 25-lecie stowarzyszenia odbędzie się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, bełchatowskiego starosty.

Związek Strzeklecki ,,Strzelec” liczy obecnie ponad 90 członków. W Bełchatowie działa nieprzerwanie od 1991 roku, kiedy to z inicjatywy przedwojennych członków Strzelca udało się dokonać reaktywowania organizacji. Stowarzyszenie wychowuje w poszanowaniu tradycyjnych wartości, takich jak patriotyzm, honor i Ojczyzna.

Zespół ds. Promocji