Piątek 26 kwietnia 2024

"Zwyczajni i Niezwyczajni" w II LO

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie rozstrzygnięto konkurs ekologiczny pod nazwą „Zwyczajni i niezwyczajni” w którym nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
główne
Konkurs edukacyjny, którego celem była aktywizacja dzieci w zakresie kultury ekologicznej skierowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych z powiatu bełchatowskiego. Dzieci młodsze miały za zadanie przygotować prace plastyczną przedstawiającą działania na rzecz ochrony środowiska, zaś dzieci starsze miały do wykonania eko-zabawkę z odpadów lub surowców wtórnych. W konkursie wzięło udział 191 uczestników.
Uroczyste wręczenie nagród zorganizowano 9 czerwca w II LO. Nagrody zwycięzcom wręczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz z dyrektorem szkoły Anitą Szymczyk-Trawińską.

Udział w tego typu konkursach to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą, ponieważ w ten sposób najmłodsi nie tylko poznają zagadnienia związane z ochroną środowiska, ale również rozwijają swoją wyobraźnię, a przy okazji świetnie się bawią. Dziękuje za Wasze zaangażowanie-powiedziała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

W konkursie wzięło udział:
11 przedszkoli (47 uczestników - prace indywidualne)
1 przedszkole (4 prace grupowe)
grupa Pandy- 30 osób
grupa Lewki - 22 osoby
grupa  Zeberki -19 osób
grupa Hipcie- 25 osób
14 szkół podstawowych (64 uczestników)

Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Decyzją Komisji w każdej kategorii przyznano I, II, III miejsce i 5 wyróżnień.

kategorii I - praca plastyczna przedstawiająca działania na rzecz ochrony środowiska– konkurs plastyczny

I nagroda – Igor Stępień (nr 38) -Akademia Przedszkolaka „Jabłuszko”
II nagroda – Aleksander Bryk (nr 14) - Przedszkole „ Akademia Uśmiechu”
III nagroda – Zuzanna Kostrzewa (nr 29) - Przedszkole „ Akademia Uśmiechu”