Piątek 26 kwietnia 2024

IMG_2494
Pięć dwutygodniowych turnusów dla dzieci w wieku 7-13 lat organizuje latem Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Różnorodne zajęcia sportowo-rekreacyjne pod okiem zawodowych trenerów i animatorów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w dwóch przedziaach godziniwych, tj. do południa i po południu. Koszt udziału w tych półkoloniach to jedynie 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejnoścć zgłoszeń.
glowne
Kąpiel dźwiękowa, masaż dźwiękiem – takie między innymi metody terapii wprowadzone zostały w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie. Według naukowców terapia dźwiękiem powoduje obniżenie poziomu napięcia emocjonalnego oraz stresu u dziecka, co ma korzystny wpływ na efektywność zajęć edukacyjno-wychowawczych.

glowne
Trwają porządki na drogach powiatowych. Ekipy drogowców koszą pobocza, czyszczą ścieżki rowerowe, uzupełniają ubytki.
10
Parada ulicami Zelowa, a następnie wystawa zabytkowych pojazdów na terenie ZSP im. Kilińskiego, ponadto pokaz umiejętności strażackich, degustacja grochówki i promowanie zdrowia zainteresowało setki mieszkańców Zelowa i okolic. Festyn w „Kilińskim” pod patronatem starosty Waldemara Wyczachowskiego rozpoczął tegoroczne obchody 70-lecia powstania szkoły, administrowanej przez bełchatowskie starostwo.
06-06-2017

Marzenia na Papaku

drugie
Tysiące kilometrów, kilkadziesiąt krajów, niebezpieczne sytuacje, niesamowite przygody, pot, łzy, a nawet krew – tak w telegraficznym skrócie wygląda opis wyprawy bełchatowianina Piotra Głowackiego, który od maja zeszłego roku podróżował na skuterze dookoła świata. Niestety uległ poważnemu wypadkowi w Kanadzie, musiał przerwać podróż i po wyjściu ze szpitala wrócił do kraju. Na konferencji prasowej w starostwie spotkał się z Waldemarem Wyczachowskim, starostą bełchatowskim, który wyprawę objął patronatem, oraz licznie przybyłymi dziennikarzami.
glowne2
Dwudziestoosobowa grupa uczniów z powiatu bełchatowskiego przebywała przez kilka dni w bawarskim powiecie Berchtesgaden. Młodzież poznawała florę i faunę w alpejskim parku narodowym i niemieckie metody ochrony przyrody. Nieocenioną wartością są także nawiązane kontakty z rówieśnikami i motywacja do nauki języków obcych.
4
2 czerwca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W programie obrad znalazły się punkty dotyczące zmian w prezydium rady – odwołanie przewodniczącej Doroty Pędziwiatr i wiceprzewodniczącego Dariusza Roguta oraz powołanie nowego przewodniczącego.
dziecirowery
Zapraszamy Państwa do wzięcia działu w kolejnej edycji rajdu „Kolorowy Rajd z o kazji Dnia Dziecka”, która odbędzie dnia 3 czerwca. Tym razem prosimy wziąć ze sobą coś kolorowego. Trasa kolorowa liczy 16 km, a prowadzić będzie przez Bełchatów, Dobiecin (odwiedziny dębu. Gen. Głuchowskiego), Zwierzchów , Dobiecin Kolonia , Niedyszynę, Myszaki, Bełchatów.
Startujemy spod  Starostwa Powiatowego  w Bełchatowie o godz. 13:00.
główne
Pieczenie kiełbasek, słodki poczęstunek, zabawa i beztroskie chwile – to wszystko zafundowali z okazji Dnia Dziecka podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie pracownicy bełchatowskiej kopalni, zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego KWB Bełchatów. Nietypowy prezent dla placówki trafił również od Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, który w imieniu samorządu powiatowego przekazał  specjalistyczny samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.